Відкрита наука. Наукометрія.

1

ВІДКРИТА НАУКА

Вінницький національний технічний університет підтримує відкриту науку − рух у науковому співтоваристві, який вимагає більш тісної співпраці між дослідницькими групами.

Ідея полягає в тому, що при більшому доступі до інформації більша кількість людей, що працюють окремо над одними і тими ж  проблемами, можуть вирішувати їх більш ефективно і з максимальною прозорістю.

Особливості відкритої науки

  • Відкриті дані – Завдяки відкритій науці дані стають доступними у відкритому доступі для проведення подальших досліджень.
  • Відкритий код –  Завдяки відкритій науці інструменти, програмне забезпечення та коди є у відкритому доступі для підвищення ефективності дослідницького процесу.
  • Відкритий доступ –  Завдяки відкритій науці результати, аналіз і публікації стають загальнодоступними, що підвищує прозорість і заохочує достовірність і відтворюваність дослідницького процесу.
  • Відкрита експертна оцінка – Завдяки відкритим науковим практикам громадяни та науковці можуть відкрито переглядати дослідницький процес та робити свій внесок.
  • Відкрита наукова публікація – Відкрита наука заохочує вчених документувати та публікувати свою роботу, не зосереджуючись на результатах.
  • Відкрита співпраця – Країни або науковці можуть співпрацювати, щоб зробити певні соціальні вплив через практики відкритої науки.

Важливість відкритої науки

  • Ефективність – Відкрита наука орієнтує дослідження на суспільну користь, оцінюючи дані та відтворюючи їх, поєднуючи науку з технологіями.
  • Прозорість – Відкрита наука підвищує прозорість процесу збору даних і зменшує ймовірність дублювання інформації завдяки перевірці даних.
  • Інновації – Відкрита наука урізноманітнює сферу інновацій та допомагає дослідницькому процесу, що здійснюється в рамках бюджету.
  • Доброчесність – Відкрита наука сприяє інклюзії, уможливлюючи участь громадян у дослідницькому процесі та завойовуючи їхню довіру.
  • Глобальний вплив – Відкрита наука сприяє співпраці між країнами та допомагає вирішувати глобальні проблеми.

Презентація «Відкрита наука та її концепції»

НАУКОМЕТРІЯ

ВНТУ в наукометричних базах даних


Бібліометричні профілі вчених ВНТУ


Бібліометрика української науки (профіль ВНТУ)


Профіль дослідника у Web of Science


Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція


Афіліація вченого: термін та значення


Всі українські наукові журнали у Scopus та Web of Science


Master Journal List (інструмент для пошуку журналів у базах платформи Web of Science)


Scientific Journal Rankings (рейтинг наукових журналів; портал, який містить журнали та наукові показники країни на основі інформації, що міститься в БД Scopus® (Elsevier BV)


Національний репозитарій академічних текстів


Український індекс наукового цитування


Реєстр наукових видань України


ВНТУ у рейтингах університетів


ТОП-10 переглядів «Репозитарій ВНТУ» (з 01.01.2022)


Платформа «Відкрита наука» (агрегатор новин української науки)


Сайти, за допомогою яких можна самостійно перевірити свою роботу на плагіат